Menu Zavrieť

Assassin’s Creed Valhalla predstavenie a trailer

Valhalla

A je to tu! Konečne sme sa dočkali predstavenia ďalšieho dielu série Assassin’s Creed. O titule sa už hovorilo dlhšiu dobu. Nikto v podstate netušil, kde sa hra bude odohrávať a aký názov ponesie. Zvesti hovorili o studenom severe, fanúšikovia volali po Japonsku, Ríme alebo opäť Grécku. Práve včera nás Ubisoft konečne odbremenil od špekulovania a predstavil ďalší diel série s názvom Valhalla.

Ako už názov vypovedá, nakoniec sa predsa len pozrieme do krajiny Vikingov. Po internete sa dlhšie šepkalo, že titul ponesie názov Ragnarok. Avšak vývojári sa rozhodli pre už spomínanú Valhallu. Celý priebeh predstavenia hry bol asi ten najzvláštnejší, aký sme kedy mohli vidieť. Včera bol totiž spustený livestream, kde výtvarník Boss Logic kreslil úvodný art. Celé to trvalo 8 hodín a na konci sme sa dozvedeli, že nový Assassin’s Creed sa bude volať Valhalla. Nuž, niekto zostal nahnevaný a niekto si to v kľude odpozeral až do konca s pivkom v ruke. Dnes o 17:00 autori vydali prvý trailer, ktorý nám hru priblížil oveľa viac a nájdete ho v článku nižšie.

Vikingovia na mori

V najnovšom prírastku do rodiny Assassin’s Creed sa ocitneme v krutej dobe Vikingov. Hlavný protagonista sa bude volať Eivor, náčelník jedného klanu bojovníkov. Našou úlohou, ako vodcu, bude pre náš ľud nájsť nový domov. Dostaneme sa teda na more a vyplávame do Anglicka. Hra bude situovaná v 9. storočí a ako istotne vieme, Vikingovia boli vtedy obávaní bojovníci a ich vpády do Európy sú známe dodnes. Toto nás čaká aj priamo v hre. Prieskum nového sveta, neľútostné boje s nepriateľmi a dokonca stavba vlastnej osady. Takže môžeme s určitosťou povedať, že RPG prvky sa od posledného dielu Odyssey ešte viac prehĺbili. Samozrejmosťou je detailná customizácia hlavnej postavy a znova budeme môcť hrať ako za muža, tak aj za ženskú postavu.

Informácií o hre je na internete už celkom dosť. Medzi tie najdôležitejšie ešte môžeme zaradiť napr. tieto:

  • v hre bude opäť lietajúci doprovod – tentokrát havran s novými schopnosťami
  • úprava postavy bude opäť raz bohatšia
  • dialógy a rozhodovanie v nich bude mať výrazný dopad na celý priebeh hry
  • prepracovaný bojový systém
  • opäť sa vracia hranie v prítomnosti a minulosti
  • hra nebude obsahovať co-op a ani multiplayer

Hra vychádza už koncom tohto roku na PC, Xbox One, Xbox series X, PS4 a PS5. Okrem predobjednávky bude mať titul 4 rôzne edície a to standard, gold, ultimate a collector’s edíciu. Skvelou správou je, že prvý gameplay z hry uvidíme už 7. mája.

Zdroj: www.gamespot.com, www.youtube.com

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta