Menu Zavrieť

Disco Elysium mieri aj na ostatné platformy

Disco Elysium titulka

Skvelá správa pre fanúšikov odhryznutého jabĺčka. Vývojári ZA/UM vydali svoje detektívne RPG Disco Elysium aj na Mac. To však nie je všetko. Autori sa rozhodli, že ich titul si musí zahrať každý. Hru totiž pravdepodobne už čoskoro uvidíme aj na PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Už dávnejšie sa na internete objavila informácia, že Disco Elysium mieri na Nintendo Switch, ale ešte ani ZA/UM nemali presný dátum. Chvíľu si teda budeme musieť počkať na vydanie. Je dosť pravdepodobné, že PS4 a Xbox One dostanú rovnaký dátum vydania. Pri Nintende je to otázne, keďže tam sa tie porty tvoria trochu špecifickejšie, najmä kvôli slabšiemu hardweru.

Ak by ešte niekto Disco Elysium nepoznal, ide o izometrické RPG. V koži detektíva sa púšťate do bravúrne napísaného príbehu. Po poriadnej opici sa prebúdzate v krčme a nemáte páru čo sa v noci dialo. Skôr ako stihnete spraviť prvé kroky za hľadaním odpovedí na nespočetné množstvo otázok, uvidíte obesenca za krčmou na strome. Nuž a poriadna detektívna práca sa môže začať. Hra môže odradiť veľkým množstvom dialógov, ale tie sú práve tým, čo na RPG hrách milujeme. Sú napísané parádne a dozviete sa z nich množstvo informácií. Hra získala niekoľko ocenení napr. aj na Game Awards 2019 za najlepší príbeh. A ako sme informovali v staršom článku, na začiatku tohto roku pribudol do hry hardcore režim.

 TIP   Hru si momentálne môžete kúpiť na Steame v 25% zľave.

Zdroj: www.youtube.com,

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta