Menu Zavrieť

Minirecenzia: Gears Tactics – stojí to za to?

titulka

Legendárna séria Gears of War nám prináša úžasný zážitok už skvelých 14 rokov. Po šiestom dieli nám autori prinášajú novinku, ktorá nesie názov Gears Tactics. Tentokrát autori nestavili na osvedčenú klasiku, čo je akčná strieľačka z tretej osoby, ale skúsili zmenu v podobe akčnej strategickej ťahovky na štýl XCOM.

Gears Tactics 01

Gears Tactics sa príbehovo odohráva 12 rokov pred udalosťami prvého dielu. Veľkomestá na planéte Sera zažívajú inváziu hrozného nepriateľa z podzemia. Vláda to nezvládla a mestá začali padať. Preto nariadili ich zbombardovanie ikonickou zbraňou série zvanou Hammer of Dawn. Hlavným protagonistom je Gabe Diaz, otec protagonistky z Gears 5. Ten je poverený inváziu zlikvidovať.

Séria Gears je známa hlavne vďaka pútavému príbehu. Samozrejme aj v Gears Tactics nájdeme nejaký ten príbeh, ale v tomto prípade nehrá hlavnú úlohu.

Gameplay by sme mohli prirovnať k sérii XCOM. Aj tu ovládame malú skupinu vojakov, ktorý sa snažia nie len prežiť, ale aj zachrániť ľudstvo. Na rozdiel od iných hier tohoto žánru má každý vojak hneď tri akcie a to v nezávislom poradí. Takže sa napríklad môže hýbať ,strieľať a znova hýbať. Tento aspekt vytvára naozaj sviežu a dynamickú hrateľnosť.

Do výsadku si môžeme zobrať len štyroch vojakov. Nachádza sa tu päť odlišných povolaní počnúc ostreľovačom, cez špecialistu na ťažké zbrane až po medika. So zvyšujúcou sa úrovňou vojakov sa nám otvorí možnosť získania množstva pasívnych a aktívnych zručností. Tie sa nachádzajú v unikátnych a prekvapivo nadštandardne rozsiahlych stromoch schopností.

Gears Tactics 02

Vo výsledku je Gears Tactics len nevýraznou odbočkou od známej série. Sám som si hru zahral a musím povedať, že zo začiatku ma to bavilo. Dynamické a svižné boje sú fajn, ale sú jediné, čo hra ponúka. Rozhodne nejde o plnohodnotný Gears zážitok. Absencia iných herných módov či multiplayeru neprispieva ku kladnému hodnoteniu. Hre by som udelil 6.5/10.

Prečítajte si aj staršie články napr. ten o RPG Atom.

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta