Menu Zavrieť

Najlepšie mobilné verzie veľkých RPG hier

Existuje množstvo hráčov, ktorí si svoju obľúbenú hru chcú zahrať kdekoľvek. Ťahať so sebou PC alebo konzolu neprichádza do úvahy a vreckové konzoly znamenajú zbytočné výdavky. Vhodnou alternatívou je teda mobilné hranie, ktoré rozdeľuje herný svet na dva tábory. Jedna strana takéto hranie velebí a druhá ho zatracuje. V konečnom dôsledku, hry na mobilné zariadenia žnú celkom slušný úspech a dokážu ukrojiť pekný kúsok z pomyselného koláča ziskov herného trhu.

Dnes Vám predstavíme niekoľko mobilných RPG hier, ktoré si vašu pozornosť určite zaslúžia. Väčšina z nich je dokonca úplným portom od svojho väčšieho bračeka z PC alebo konzol. Prípadne obsahujú aj pár vylepšení, ktoré sa v pôvodnej verzii nevyskytovali.

Séria hier od Overhaul Games (Bioware)

Kto by nepoznal legendárne štúdio Bioware, ktoré funguje dodnes, ale dovolíme si tvrdiť, že už stratilo veľa zo svojho predošlého lesku. Je to zapríčinené najmä rozporuplnými hrami Mass Effect: Adnromeda a Anthem. No ak sa presunieme pár rokov dozadu, štúdio v spolupráci s Black Isle Studios, prinieslo už dnes legendárne RPG tituly. Hovoríme tu o najlepších izometrických RPG hrách aké kedy vznikli. “Svätá trojica” – Baldur’s Gate, Icewind Dale a Planescape:Torment. Tieto hry využívali pravidlá D&D (Dunegons & Dragons). Či to bol príbeh, dialógy alebo súbojový systém, toto všetko dokázalo hráčov pripútať k monitorom na dlhé hodiny.

Mobilné verzie titulov vznikli pod taktovkou štúdia Overhaul Games. A môžeme smelo prehlásiť, že sa im podarilo priniesť hráčom rovnako skvelý zážitok, aký sme cítili pri pôvodných verziách. Dokonca si štúdio povedalo, že hry obohatí o nové postavy, dialógy, úlohy a pod.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Video z kanála Android Authority

Icewind Dale: Enhanced Edition

Video z kanála Mobinarium

Planescape: Torment: Enhanced Edition

Video z kanála Mobinarium

Tu sú odkazy na Google Play, kde si hry môžete zaobstarať.

Baldur’s Gate: EE – 9,99€

Icewind Dale: EE – 3,69€

Planescape: Torment: EE – 9,99€

Final Fantasy XV: Pocket Edition

Square Enix sa preslávilo najmä svojou obrovskou sériou Final Fantasy. Posledný diel s číslovkou XV (uf pekné číslo) sa štúdiu podaril, aj keď podľa nás nedosahoval kvalít skorších dielov. Titul dokáže nadchnúť najmä audiovizuálnym spracovaním, ktoré Japonci dokážu spracovať fakt na výbornú. Príbeh bol možno o niečo slabší ako v iných dieloch série, no aj tak mal veľmi silné momenty. Súboje s bossmi boli kolosálne a štvorica hlavných postáv bola tiež fantasticky napísaná. Jednoducho “must have” titul pre každého RPG fanúšika.

Final Fantasy XV: Pocket Edition

Štúdio sa rozhodlo, že titul nebude obmedzovať len na “veľké” zariadenia a tak vydali mobilnú verziu Final Fantasy XV: Pocket Edition. Tá je takmer dokonalá. Keď sa povie vrecková verzia, každý si predstaví orezanú verziu hry. Na nič také však nenarazíte. Obrovský otvorený svet, skvelý príbeh, správna štipka humoru v dialógoch, postavy kreslené v japonskom štýle Chibi, jazda na chocoboch a v podstate všetko ďalšie čo bolo v pôvodnej hre. Môžeme odporúčať všetkými desiatimi.

Video z kanála Cornshaq

Final Fantasy XV: Pocket Edition – zdarma

Výprava Titánov (Titan Quest)

Splnený sen každého RPG pozitívne naladeného jedinca. Takto by sa dalo označiť perfektné ARPG z roku 2006 Titan Quest. Obrovský svet, nespočetné množstvo úloh, bájne bytosti starého sveta, halda vybavenia a zručností hrdinu. K tejto skvelej hre sa radi vraciame ešte aj dnes. THQ Nordic priniesli svetu naozaj skvelé RPG, ktoré dokonca aj po rokoch od vydania dostalo rozšírenia Raganrok a Atlantis.

Čo je však dôležité pre mobilných hráčov, je fakt, že existuje aj mobilná verzia. Od väčšieho bračeka sa nelíši takmer v ničom a teda si užijete plnohodnotnú zábavu. Ovládanie hry bolo samozrejme šité na mieru dotykovému displeju a hra sa tak ovláda intuitívne a ľahko. Po grafickej stránke hra vyzerá taktiež veľmi príjemne.

Video z kanála Guide AZ

Výprava Titánov (Titan Quest) – momentálne 3,99€ (pôvodne 7,99€)

Fallout Shelter

Vedúci atómového krytu za 3…2…1

Séria Fallout má za sebou bohatú históriu a radíme ju k špičke v RPG žánri. Každý diel priniesol desiatky až stovky hodín zábavy. Od izometrického štýlu prvého a druhého dielu sa autori presunuli do plne 3D prostredia, ktoré nám ukázalo pravú tvár, ako by vyzeral svet po atómovej katastrofe. Doteraz ešte cítime zimomriavky po prechádzkach v pustine vo Fallout 3.

Fallout Shelter je niečo iné ako boli predošlé hry. Ide o kombináciu RPG a stratégie resp. je tu prítomný managment systém. Stávate sa pánom jedného atómového krytu a vašou úlohou je zachraňovať tých čo prežili a rozširovať kryt. Budete zbierať suroviny, stavať obydlia v kryte, rozmnožovať ľudí :), posielať obyvateľov krytu na výpravy do pustiny a iné. Titul je skutočne zábavný a ide skôr o oddychovku, ktorú ale určite zapnete viackrát za deň.

Video z kanála Bethesda Softworks

Fallout Shelter – zdarma

No myslíme, že bolo toho aj celkom dosť. Boli by sme neradi, ak by vás článok unavil. Tu je ešte niekoľko hier, ktoré stoja za vyskúšanie/kúpu.

Harry Potter: Wizards Unite – hra s rozšírenou realitou pre mobilné zariadenia z prostredia Harryho Pottera. Určite vyskúšajte. Hra je zdarma.

Final Fantasy VII – pre mnohých najlepší diel celej série. Ikonické postavy a neskutočne silný príbeh chytí asi každého. Odradiť vás môže vysoká cena na pomery mobilnej platformy. Hra totiž stojí 17,99€.

The Banner Saga – parádne vyrozprávaný epos zo severu. Hra kladie veľký dôraz na príbeh. Súboje prebiehajú v ťahoch, ale kúsok inak ako sme zvyknutí z iných hier. Cena hry je 10,99€.

Tak a teraz sme už naozaj na konci článku. Veríme, že ste si čítanie užili a možno sme vás inšpirovali na nejakú mobilnú RPG hru. Takže už len mobilné telefóny alebo tablety do rúk a môžete hrať.

Zdroj: play.google.com

Lajkni a zdieľaj

1 Comment

  1. UpozornenieTOP výber - Lunar New Year na Steame zajtra končí - RPGTAVERN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta