Menu Zavrieť

Recenzia: Razer Naga Trinity

Titulný obrázok Razer Naga Trinity

Herná myš stvorená pre RPG/MMORPG/MOBA hráčov

Obzeráte sa po novej myške, ktorá by splnila všetky vaše očakávania? Ste zanietený hráč RPG hier? Používate radšej tlačidlá myši ako na klávesnici? Ak ste si na tieto otázky odpovedali kladne, spoločnosť Razer si pripravila skutočný klenot medzi hernými myškami. Razer Naga Trinity je tou správnou voľbou a my sa teraz pozrieme na to, prečo ju radíme medzi top vo svojej triede.

Balenie a prevedenie

Ako sme pri Razer príslušenstve zvyknutí, myš je balená v peknej zeleno-čiernej krabičke. Po jej otvorení sa sa dostávame k samotnej myške, k trom vymeniteľným modulom, dokumentácii a Razer nálepkám. Samotná myš je zabalená v priesvitnom plastovom obale, ktorý ju dokáže uspokojivo ochrániť pred prípadným poškodením. To by bolo asi tak všetko k baleniu.

Celé telo myšky je vyrobené z plastu. Našťastie nebadať známky toho, že by niečo nedoliehalo a teda žiadne nepríjemné vŕzganie sme nespozorovali. Na bokoch sa nachádzajú gumené gripy, ktoré dokonale zabraňujú šmýkaniu v ruke. Myš ako celok pôsobí mohutne, ale po prvom uchopení prídete na to, že v ruke sedí ako prd*l na šerbli.

Zapojenie a funkcie

Po zapojení do USB portu Naga funguje okamžite, ale na plnohodnotné používanie to ešte nie je. Pre využitie jej plného potenciálu je potrebné stiahnuť, priamo z webu Razeru, ich aplikáciu na správu zariadení Synapse. Po inštalácii sa Naga objaví medzi používanými zariadeniami a nastáva proces nastavovania. Synapse ponúka skutočne bohaté možnosti nastavení. Kto má rád farbičky, určite si príde na svoje. RGB podsvietenie ponúka výber zo 16.8 mil. farieb. Je možné taktiež nastaviť ako sa má podsvietenie správať. Statické, svietenie po kliknutí prípadne tzv. breathing (pulzovanie), toto všetko Synapse ponúka.

Pre hráčov bude určite najzaujímavejšia možnosť výmeny priložených modulov. Sú tri a obsahujú 2, 7 alebo 12 tlačidiel. Tie sú samozrejme plne prispôsobiteľné podľa požiadavky hráča a danej hry. Aby sme túto myš nehádzali len do hernej sféry, aj keď je pre ňu primárne robená, na svoje si prídu aj grafici a dizajnéri. Výmena samotných modulov je úplne jednoduchá. S myšou sú totiž spojené magnetom, ktorý ich drží pevne, ale pri výmene nie je potrebné vyvíjať väčší tlak. Moduly sme poriadne otestovali napr. v hre The Elder Scrolls Online a musíme povedať, že hranie dostalo úplne nový rozmer. Najpoužívanejšie schopnosti a elixíry sme si nabindovali na tlačítka myši a klávesnici sme sa poriadne ani nedotkli.

Technické špecifikácie

Razer Naga Trinity disponuje skvelým 5G optickým spínačom Pixart 3389. Jedná sa o jeden z najlepších snímačov vôbec a dosahuje akceleráciu 450 palcov za sekundu. Maximálne DPI je 16 000. Maximálna miera odozvy je na hranici 1000 Hz. Je teda jasné, že Razer použil to najlepšie čo mohol. Váha sa pohybuje od nejakých 115g do 121g, záleží od použitého modulu.

Hodnotenie

Razer Naga Trinity je výborným kúskom, ktorý poteší každého hráča RPG/MMO/MOBA titulov. Je v podstate ťažké jej niečo vôbec vytknúť, pretože za cca 1 rok používania sme nenatrafili na žiadne problémy. Možno za mínus považovať fakt, že si stále drží vysokú cenu. Kúpou tejto myšky určite nešliapnete vedľa a hranie svojich obľúbených hier privediete do novej dimenzie.

Plusy

  • celkové prevedenie
  • vymeniteľné moduly
  • nastavenia v Synapse

Mínusy

  • vyššia cena

Razer Naga Trinity si teda od nás odnáša 95% a nebyť tej vyššej ceny, nebáli by sme sa dať plný počet.

Nenechajte si ujsť náš článok o tých naj RPG hrách na mobilných zariadeniach, ktoré majú väčších súrodencov na PC alebo konzolách. Klikajte tu.

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta