Menu Zavrieť

Súhrn noviniek: Baldur’s Gate 3, Gothic a ďalšie

Baldur'đ Gate 3

Február sa pomaly končí. Na poli RPG hier sme sa dozvedeli niekoľko výborných správ, ktoré potešia každého fanúšika tohto žánru. Baldur’s Gate 3, remake Gothicu a ďalšie skvelé novinky. Aby sme to nemuseli vypisovať do jednotlivých článkov, ponúkame stručný prehľad toho, čo nás čaká.

Baldur’s Gate 3

Všetci fanúšikovia legendárnej série Baldur’s Gate istotne spozorneli, keď bol ohlásený tretí diel. Viac o tom, ako si autori stoja s vývojom sa dozvieme už 27. februára na PAX East podujatí. Hru predstaví kreatívny režisér Swen Vincke a počas podujatia sa k nemu pripojí špeciálny hosť. Dozvieme sa niečo hlavne o príbehu a herných mechanikách. Na hre momentálne pracuje okolo 350 ľudí a za cieľ si dali priniesť kvalitný titul pre nové generácie. Údajne nám prejdenie hry zaberie 100+ hodín, takže máme sa na čo tešiť.

Celé podujatie bude možné sledovať naživo na Youtube 27. februára o 21:30.

Zatiaľ len malá ochutnávka toho, ako sa hra vyvíja.

Gothic (remake)

THQ Barcelona z ničoho nič vyputila na Steam hrateľný teaser hry Gothic. Všetci boli v šoku, ale v tom dobrom slova zmysle. Prijatie tejto hrateľnej ukážky možného remaku už také skvelé nebolo. Po odohraní sa vyrojilo hneď niekoľko negatívnych ohlasov od fanúšikov série. Našli sa samozrejme aj takí, ktorí autorov podporovali. A práve k druhej skupine sa nakoniec priklonili a ohlásili začatie prác na remaku prvého dielu.

Na hru si však ešte pekne dlho počkáme, pretože vydanie sa odhaduje najskôr na budúci rok. Titul si zahráme na next-gen konzolách a PC.

Ak niekto playable teaser ešte nehral, pozrite SEM.

Zaklínač 3 (Nintendo Switch verzia)

Ľudí v CD Projekt Red možno označiť za kúzelníkov. To, že sa im podarilo Zaklínača 3 rozbehať na Switchi si zaslúži uznanie. Už vtedy sa autori vyjadrili, že na hre budú pracovať aj naďalej. Nedávno bol teda vydaný patch, ktorý vylepšuje vizuál hry a pridáva niekoľko grafických nastavení. Hra vyzerá teraz o niečo lepšie a aj zážitok poskočil o stupienok vyššie. Ešte jednou skvelou novinkou je možnosť cross-save medzi Nintendom a PC. Takže pokiaľ si hru zahráte po ceste zo školy na svojej vreckovej konzole, môžete doma pokračovať na PC tam kde ste skončili.

Conglomerate 451

20. februára hra opustila early access a môžete si ju kúpiť na steame za príjemných 16,99€. Hra ponúka pekný cyberpunkový svet a dungeon crawling systém. Tento štýl je momentálne relatívne vzácny, takže odporúčame každému, kto má rád tento systém. Hodnotenia titulu sa pohybujú 7 – 8/10, čo nie je určite na zahodenie.

Prečítajte si aj tento článok TU.

Zdroj: www.pcgamer.com,

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta