Menu Zavrieť

TESO: The Dark Heart of Skyrim – čo nás čaká v máji?

TESO Greymoor

16.1. odvysielala Bethesda event, v ktorom oznámila príchod ďalšej masívnej expanzie do hry The Elder Scrolls Online. Nesie názov The Dark Heart of Skyrim a je sa na čo tešiť.

Pár slov na úvod od autora článku

Neviem ako ste na tom vy, ale ja som pravdepodobne doživotným fanúšikom série The Elder Scrolls. Aj keď som síce začal až Morrowindom, láska k sérii sa prehlbovala cez Oblivon a Skyrim. Ten hrávam dodnes, 9 rokov od vydania. Časom som vyskúšal aj to, aké je zdieľať Tamriel spolu s ďalšími hráčmi. Musím povedať, že TESO je jediné MMORPG, ktoré ma skutočne chytilo a len tak ľahko nepustilo. To, že Bethesda ohlásila novú kapitolu kde pridá oblasť Skyrimu, bol ako splnený sen. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, čo nás 18. mája čaká, keďže ide o dátum vydania pre PC.

Všetko pekne po poriadku

Tak ako tomu bolo doteraz, Bethesda má vytvorený plán pre TESO na celý rok. Dočkáme sa teda jednej veľkej kapitoly a 3 DLCečiek. Ako prvé vychádza DLC s názvom Harrowstorm. Ide o pomerne dôležité DLC, pretože nás uvedie priamo do novej expanzie The Dark Heart of Skyrim. Celý príbeh sa začne práve v Harrowstorme a sme veľmi zvedaví, čo si pre nás autori pripravili. Čakajú nás ako obvykle 2 nové dungeony, Icereach a Unhallowed Grave.

Neskôr vychádza samotná kapitola Greymoor. Konečne budeme môcť cestovať po zasneženom Skyrime. Udalosti v Greymoore sa budú odohrávať 1000 rokov pred TES V: Skyrim. Taktiež si však pozrieme tundru, zasnežené hory a pozrieme sa aj do pradávneho Blackreachu (Čiernota). Celý príbeh sa bude točiť okolo upírov. Upírsky lord povstal zo samotného Blackreachu a so svojimi kumpánmi začne terorizovať celý Skyrim. A náš hrdina má teda o zábavu postarané. Opäť nás čakajú nové výzvy, achievementy, zberateľské itemy a práca archeológa. Stanú sa z nás lovci pokladov a budeme hľadať stratené artefakty. Nuž, znie to veľmi lákavo.

Do konca roka 2020 ešte teda pribudnú 2 menšie DLCčka, cca v auguste a v novembri. Tam zatiaľ názvy nevieme, ale pôjde o prídavky, ktoré dotvoria celý príbeh The Dark Heart of Sykrim. Po celom roku nás pravdepodobne bude čakať ďalšia oblasť Tamrielu, ktorá ešte v hre chýba doplnená o skvelý príbeh. Samotná Bethesda potvrdila, že na TESO chcú aj naďalej pracovať a to snáď až do vydania The Elder Scrolls VI.

Zhrnutie celého The Dark Heart of Skyrim

Skyrim je teda vo veľkom nebezpečenstve, pretože upírsky pán sa z Blackreachu dostal na slobodu. Ako správny hrdina sa chopíme iniciatívy a zlo zaženieme odkiaľ prišlo. Ešte raz tu teda máme dátumy, kedy a čo vychádza.

  • Harrowstorm (DLC) – vychádza v marci resp. na webe už svieti coming soon ESO Plus membership. Je teda možné, že ako býva zvykom, pre predplatiteľov bude dostupné koncom februára.
  • Greymoor (Kapitola) – 18. mája bude dostupná pre PC a na na konzoly PS4 a Xone sa dostane 2. júna.
  • Neznáme DLC – dostupné niekedy v auguste
  • Neznáme DLC – dostupné pravdepodobne v novembri

Na záver ešte doplníme, že nová kapitola Greymoor bude mať niekoľko verzií. Hru si môžete už samozrejme predobjednať na ESO store, Steame alebo Microsoft store. Potom tu bude niekoľko fyzických kópií a čo stojí za zmienku, dostupná bude aj fyzická collector’s edition. Prikladáme obrázok nižšie a nevieme ako vy, ale my si ju určite kúpime.

Zberateľská edícia

Prečítajte si aj TOP 10 módov pre TES V: Skyrim TU !

Zdroj: www.elderscrollsonline.com

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta