Menu Zavrieť

The Waylanders – keltská kultúra ožíva

The Waylanders titulka

Tak trochu nenápadný, ale za to veľmi zaujímavý titul. Aj takto sa dá opísať party-based RPG titul The Waylanders. Vývojári z Gato Salvaje (indie štúdio) sa nechali inšpirovať najmä hrami ako Dragon Age: Origins, Baldur’s Gate alebo Neverwinter Nights. Môžeme sa teda tešiť na zaujímavý súbojový systém, ktorý kombinuje real-time a pauzovací systém. Družine budeme rozdávať príkazy a samozrejme nebude chýbať tvorba formácií. Pre zaujímavosť, na hre pracuje aj Mike Laidlaw, spoluautor hier ako Dragon Age: Origins alebo Jade Empire.

Čo sa postáv týka, poteší nás 6 rôznych povolaní, 30 pokročilých povolaní a cez 800 skillov. To zaručí takmer nekonečné možnosti profilovania postáv. Zaujímavé je aj to, že ako hráč budeme akýmsi cestovateľom v čase. Od keltskej doby až po stredovek. A rozhodnutia budú mať vplyv na obdive obdobia. Spoločníkov bude na výber v hre 9 a budú mať vlastné príbehové línie, ktoré pre nich budeme musieť splniť. Samozrejme mimo hlavného príbehu a vedľajších úloh.

Pre stratégov si autori pripravili až 12 štýlov formácií. Autori sľubujú, že The Waylanders prinesie to, čo sme ešte v iných hrách nezažili. Každá formácia sa bude hodiť na určitý typ útoku alebo obrany, takže majstrovské zvládnutie každej nebude až také ľahké.

Hra by mala vyjsť na STEAME cez leto 2020. Presný dátum žiaľ ešte známy nie je. Vývojári využili aj v tomto prípade Kickstarter a zatiaľ sa im podarilo vyzbierať 168,999 dolárov (v čase písania článku). Hra vyzerá veľmi pekne a budeme ju naďalej starostlivo sledovať.

Prikladáme nedávno uverejnené video, ktoré ukazuje práve spomínané keltské lokácie (bez NPC postáv a dekorácií).

Zdroj: www.kickstarter.com, Steam,

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta