Menu Zavrieť

TOP 10 módov pre TES V: Skyrim

titulný obrázok Skyrim

Séria The Elder Scrolls je tu s nami už od nepamäti. No, nie až tak dlho, ale dosť dlho na to aby si vybudovala silné zázemie medzi hráčmi. V tomto článku sa pozrieme na výber 10 módov do posledného titulu Skyrim. Všetky uverejnené módy sú vytvorené pre najnovšiu verziu Special Edition.

1. SkyUI

Koniec neprehľadnému inventáru! SkyUI je výborným “must have” módom, ktorý má jednoduchú, ale o to dôležitejšiu úlohu. Kompletne prekopáva menu a inventár v hre. Všetko je oveľa prehľadnejšie a kategorizované pomocou rôznych filtrov. Určite inštalujte ako prvé.

Odkaz na SkyUI : https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/12604

2. Unofficial Skyrim Special Edition Patch

Ďalší mód, ktorý odporúčame inštalovať medzi prvými. Existujú totiž oficiálne patche od autorov hry, ktoré sa snažia vychytať čo najviac múch. Stane sa však aj to, že niektoré veci prehliadnu a vtedy prichádza na scénu komunitou vytvorený neoficiálny patch. Ten opravuje množstvo chýb a je naozaj skvelé, že sa autori a fanúšikovia takto vzájomne dopĺňajú.

Odkaz na Unofficial Skyrim Special Edition Patch : https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/266

3. Skyrim Flora Overhaul SE

Aj vám sa zdá vegetácia v Skyrime tak trochu nezáživná? Tento problém odstraňuje mód Skyrim Flora Overhaul SE. Do hry pridá 18 nových modelov stromov a viac ako 65 rastlín a modelov tráv. Lesy začnú vyzerať naozaj ako lesy, stromy budú oveľa vyššie a les bude pôsobiť staršie a temnejšie. Sneh na stromoch bude vyzerať taktiež oveľa lepšie.

Odkaz na Skyrim Flora Overhaul SE : https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/2154

4. Apocalypse – Magic of Skyrim

Mód pre všetkých fanúšikov mágie v Skyrime. Do hry pridá okolo 150 nových kúziel a spolu s nimi samozrejme aj kúzelné zvitky. Ide o najobľúbenejší balík kúziel do hry a ťažko budete hľadať niečo lepšie.

Odkaz na Apocalypse – Magic of Skyrim : https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/1090

5. Realistic Ragdolls and Force

Mód, ktorý upravuje fyziku v hre. Určite ste si všimli, že keď dáte nepriateľovi posledný úder napr. kladivom letí neprimerane ďaleko. Je to síce fajn na pobavenie, ale ak si chcete hru spraviť trochu reálnejšou, tento mód s tým rád pomôže.

Odkaz na Realistic Ragdolls and Force: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/1439

Video z kanála dDefinder

6. Run for Your Lives

Drobný mód, ktorý dokáže veľké veci. Taktiež ste sa naštvali keď vám pri útoku draka na dedinu/mesto zahynulo dôležité NPC ? S týmto módom sa to už nestane, pretože sa všetci rozpŕchnu do domov. Má to len jedinú nevýhodu. Okrem strážnikov na hliadke vám v boji nikto nepomôže.

Odkaz na Run for Your Lives: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/2272

Video z kanála DovahMike

7. Campfire – Complete Camping System

S týmto módom sa z nášho Dovahkiina stane skutočný zálesák. Budeme stavať kemp, variť jedlo pri ohni, zbierať suroviny v lese, získame nové schopnosti súvisiace s prežitím v divočine a ďalšie. Mód je naozaj veľký a prepracovaný.

Odkaz na Campfire – Complete Camping System : https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/667

8. Rich Skyrim Merchants

Na svete niet väčšej zlosti ako keď nájdete cenný predmet, celý šťastný idete za obchodníkom a zistíte, že nemá dostatok peňazí. S týmto módom si budete môcť nastaviť to, akým bohatstvom budú obchodníci disponovať. Netreba to samozrejme preháňať. Okolo 5000 zlatiek by mohlo byť tak akurát.

Odkaz na Rich Skyrim Merchants : https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/1772

Video z kanála ScorbasGaming

9. iNeed – Food, Water and Sleep

Ďalší mód, ktorý hru opäť o niečo viac priblíži k reálnosti. Už z názvu vidíme, že sa budeme musieť starať o žalúdok nášho hrdinu a tiež o to, aby mal dostatok spánku. Mód má obrovské možnosti nastavenia. Môžeme nastaviť intenzitu potrieb, jedlo sa nám môže kaziť, od hladu môžeme umrieť a mnoho ďalšieho. Bez tohto módu si hru už nevieme ani predstaviť.

Odkaz na iNeed – Food, Water and Sleep: https://www.youtube.com/watch?v=HzrRc4qeK_0

Video z kanála Brodual

10. Sounds of Skyrim Complete SE

Ide o zbierku troch módov, ktoré do hry pridávajú veľa nových zvukov. Módy sú Sounds of Skyrim – The Wilds, The Dungeons a nakoniec Civilization. Niektoré zvuky spôsobujú zimomriavky, najmä v jaskyni plnej Draugrov.

Odkaz na Sounds of Skyrim Complete SE: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/8286

Video z kanála VEProductions
Video z kanála VEProductions
Video z kanála VEProductions

To by bol náš výber 10 módov, ktoré dokážu pekne osviežiť už 8 ročnú hru. Módov je obrovské kvantum, takže určite si nájdete aj kopec ďalších. Všetky ich nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: www.nexusmods.com, www.youtube.com

Prečítajte si aj náš výber naj RPG hier na mobil, ktoré majú svoje väčšie verzie na PC alebo konzolách. Článok nájdete TU.

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta