Menu Zavrieť

Všetko čo vieme o Diablo 4

Diablo 4 Lilith

Ak hľadáte informácie o chystanom titule Diablo 4 na jednom mieste, ste tu správne.

Povedzme si to na rovinu. Diablo 3 bolo prijaté hernou komunitou rozpačito. Na jednej strane je to stále naše obľúbené izometrické ARPG, no na strane druhej, nastala dosť veľká odbočka od svojich dvoch predchodcov. Pre hardcore hráčov série sklamanie, pre bežného smrteľníka milé prekvapenie. Blizzard však vo svojom štúdiu chystá veľkolepý návrat ku koreňom série. Diablo 4 sa o to minimálne pokúsi. O všetkom si teraz povieme v najbližších riadkoch.

Oznámenie na ktoré sme všetci čakali.

Blizzcon 2019. Všetci fanúšikovia netrpezlivo očakávali tie najväčšie oznámenia. A veru dočkali sme sa. Overwatch 2, WoW: Shadowlands, nová expanzia do Hearthstonu a v neposlednom rade oznámenie Diabla 4. Pamätám si, že vtedy som skoro spadol zo stoličky :). Potom však prišla studená sprcha od samotného Blizzardu. Hry sa tak skoro nedočkáme a dokonca ani teraz, niekoľko mesiacov od Blizzconu nikto ani len netuší, kedy Diablo 4 uzrie svetlo sveta. Nuž budeme si musieť počkať pravdepodobne pekne dlho. Vzhľadom na to, že Diablo 4 nie je jediný projekt na ktorom Blizzard pracuje, je pochopiteľná dlhá doba vývoja.

Štvrťročné hlásenia o vývoji

Toto rozhodnutie od vývojárov nás veľmi potešilo. Rozhodli sa totiž, že nás budú každého štvrťroka zásobovať informáciami o napredovaní s vývojom hry. Hneď po Blizzcone to na blogu uviedol sám Luis Barriba. Ak dobre rátame, od Blizzconu ubehnú 3 mesiace vo februári, takže sa máme na čo tešiť. Padlo dokonca vyjadrenie, že autori budú pozorne počúvať fanúšikov a čítajú všetky fóra a externé stránky. Nuž snáď je to pravda a fanúšikovia budú môcť týmto spôsobom usmerniť kroky vývojárov k dokonalej hre.

Ach tie nešťastné mikrotransakcie …

Veľká väčšina hráčov sa istotne pýta, ako to bude s mikrotransakciami a do akej miery ovplyvnia samotnú hru. Joe Shely sa vyjadril tak, že hra ich síce obsahovať bude, ale budú čisto kozmetické. Neočakávame teda žiadne EXP boosty, vylepšené schopnosti a pod. Je však ešte skoro hovoriť o tom, čo všetko v hre bude alebo nebude.

Príbeh a prostredie

Kto ešte nehral Diablo 3: Reaper of Souls to musí do vydania určite napraviť. Dej sa totiž bude odohrávať po predošlých udalostiach. Malthael, anjel smrti, bol síce porazený, ale zničil väčšinu Sanctuary. Nebesá sa príliš nezaujímali vecami, ktoré sa diali v Sanctuary a aj vďaka tomu sa Lilith, dcéra Mephista dostáva zo svojho väzenia. A to samozrejme neveští nič dobré.

O prostredí v Diable 4 vieme toho zatiaľ málo. Čaká nás 5 jedinečných regiónov, ktoré si prejdeme (dá sa teda konštatovať, že pôjde o 5 príbehových aktov). Striedať by sa mal aj denný a nočný cyklus a meniť sa bude aj počasie. Misie budú nelineárne a bude teda len na hráčovi ako bude postupovať.

Aké postavy nás čakajú?

Diablo 4 nám pri svojom vydaní ponúkne 5 postáv. Tri z nich sú už známe a viac menej klasicky ide o barbara, čarodejnicu a druida. Autori to s návratom k základom myslia naozaj vážne a je to vidieť aj na postavách. Barbar bude v boji používať rôzne shouty a celkovo hrubú silu, tak ako sme zvyknutí. Čarodejnica bude vládnuť živlom a znovu sa predstaví s rôznymi spellmi s AoE. Aký by to bol druid bez svojich zvieracích spoločníkov? A ako bonus dostane do vienka premeny (medveď, vlkolak).

Schopností bude celkovo päť, vrátane uhýbania a ultimatného útoku. Runový systém má nadobro zmiznúť a vrátime sa k rozdeľovaniu bodíkov do stromu skillov.

Ale ako sa hovorí je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, prikladáme video k postavám.

Ešte jedna informácia na záver

Do hry sa dosatne funkcia Always online, ktorú nebude možné vypnúť, len ju v podstate ignorovať. V skratke to znamená, že budeme stretávať hráčov, ale bude na nás či sa chceme skupinkovať alebo pôjdeme solo. Taktiež aj dungeony budú nastavené tak, že ich môžeme prejsť na vlastnú päsť alebo to potiahneme s ďalšími hráčmi. Nebolo ešte vysvetlené ako to má celé fungovať, takže musíme si počkať na vyjadrenie tvorcov.

Diablo 4 je na ceste aj keď ešte nevieme, aká dlhá púť to bude. Treba byť ostražitý a už vo februári sa dozvieme nejaké čerstvé novinky z dielne Blizzardu. Hra je potvrdená pre PC, Xbox a PS. Schválne nepíšeme označenie konzol, pretože je viac než isté, že hra sa objaví ako na terajšej generácii, tak aj na tej ďalšej, ktorá už tiež pomaly klope na dvere.

Lajkni a zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error

Pozdieľaj nás ďalej do sveta